Na današnji dan leta 1914 se je v Šentvidu pri Stični rodil Tone Kozlevčar. Njegova družina se je nato preselila v Temenico. Že v mladih letih je okusil težko življenje, kajti bil je pastir, hlapec in mesarski pomočnik. Pozneje pa je bil nekaj časa prometni policist, zatem pa kar 20 let zaposlen v koncertni direkciji, kjer je pripravljala nastope različnih umetnikov, tako domačih kot tujih.
Kozlevčarjeva želja je bila, da bi postal tenorist, a se mu je glas po mutaciji izoblikoval v bariton. Leta 1950 je bil med 38 pevci izbran za baritonista v Slovenskem oktetu v katerem je prepeval več kot četrt stoletja, kasneje je ustanovil Ribniški oktet. Njegova najbolj odmevna pesem je bila Ribniška v priredbi Franceta Marolta.
Tone Kozlevčar je kar nekaj posnetkov ustvaril v družbi narodno-zabavnih glasbenikov. Prepeval ob spremljavi kromatične harmonike Avgusta Stanka in Vitala Ahačiča, rad pa je nastopal tudi poleg prvega slovenskega citrarja Mihe Dovžana, s katerim sta bila tudi osebna prijatelja.
Z ansamblom Lojzeta Slaka je posnel 2 slovenski narodni pesmi; Sezidal sem si vinski hram in pa Snočkaj sem eno pošto dobil, s Henčkom je posnel več narodnih pesmi, med najbolj odmevnimi sta Janez na tvoje zdravje in En hribček bom kupil.
Z ansamblom Borisa Kovačiča je posnel Leži vasica za goro, s Slovenskim instrumentalnim kvintetom, oziroma Slovenskimi muzikanti pa je zapel v družbi Petra Čareta in Petra Ambroža niz slovenskih narodnih pesmi.
Umrl je 17. novembra 1995 star 81 let.