Ta simbol slovenstva ga je namreč že od nekdaj navduševal. Se je pa Gianni skupaj z ženo Patricijo lotil tudi obnove hiše, v kateri bo prevladovala bela barva. Tako kot mnogi tudi on pogreša nastope in druženja ter si želi, da se življenje kmalu vrne v stare tirnice in da se bomo spet družili ter šli na obisk brez slabe vesti. Srečen je, da ima ob sebi ženo Patricijo, ki mu vseskozi stoji ob strani in mu daje navdih.
»Med epidemijo je življenje teklo bolj počasi, zato sem se pogosto usedel za klavir in nastajale so nove pesmi. Imel sem veliko navdiha, poleg tega pa je bila pri meni tudi žena Patricijo, s katero še nikoli nisva bila neprekinjeno toliko časa skupaj. Patricija ima namreč službo na mariborski univerzi, zato je med tednom v Mariboru,« nam je zaupal Gianni in dodal, da sta zdaj končno imela res pravo priložnost, da sta se dobro spoznala. »Veliko sva kuhala, pekla … Moram povedati, da je Patricija odlična kuharica, ki me vedno znova navdušuje.«
Novo podobo pa dobiva tudi njuna hiša na Trnovem pri Novi Gorici, ki je že več rodov v lasti Giannijeve družine. Gre za posestvo, kjer je bila včasih kmetija, zato ima glasbenik še veliko dela z vzdrževanjem številnih parcel, niso pa mu tuja niti kmečka opravila, kot je košnja trave. »Sem pa postal tudi vrtnar. Seveda je to v veliki meri zasluga moje žene. Na vrtu so solata, peteršilj, paradižniki in še vrsta drugih povrtnin, hiša in dvorišče pa so obdani s cvetjem.« V hiši zdaj prevladujejo svetlejše barve. »Bela je tista, ki naju je prevzela. Seveda sta pri obnovi dobrodošla Patricijin talent in smisel za estetiko, jaz pa sem ponosen, ker sodelujem in marsikaj naredim sam. Denimo, prebarval sem starinsko pohištvo, ki je videti odlično v beli barvi. Zelo dober je občutek, ko vzameš v roke čopič, in ker nekaj narediš sam, si na to še toliko bolj ponosen in delo je potem na neki način tudi bolj cenjeno.«
Na Giannijevi domačiji nastaja tudi galerija, ki bo namenjena pripravi različnih prireditev, prva bi morala biti pred nekaj dnevi, a so jo zaradi negotove epidemiološke slike prestavili. »Ker je tu sedež dobrodelne fundacije Beli golob, so prireditve že bile, a v prihodnje se bomo temu in drugim ponudbam še bolj posvečali.«
Navdih za pesem Lipa od none je Gianni Rijavec našel v domači lipi, ki krasi njihovo dvorišče. »Gre za dvesto let staro lipo, ki prav te dni izdatno cveti in povsod se širijo omamne vonjave. Iz lipovih cvetov lahko skuhamo odličen čaj, lipa pa je tudi simbol druženja in prijateljstva. Skozi generacije so moji sorodniki pod njo posedali, se družili, kaj zapeli, spili kakšen kozarec terana … To ima v današnjih časih še toliko večjo vlogo, saj smo bili med karanteno izolirani, še vedno pa se ne obiskujemo tako, kot smo se včasih. Na tem področju se je veliko spremenilo in upam, da bo kmalu vse po starem. Kaj je lepše kot dan preživeti v prijetni družbi prijateljev, v senci mogočne lipe, tega simbola slovenstva, ki pri nas združuje ljudi.«