Fantje so se pogumno podali v nov izziv – medijsko preizkušnjo z intervjuji, gostovanji in nastopi v živo.
V studiu so poklepetali z Nejcem Drobničem, Darjo Gajšek in Žigo Kvasom, ki so jih zaslišali po dolgem in po čez.
Obudili so tudi spomine na svoj prvi izziv na Laško Glasbenem poligonu – menjavo ritma, pri katerem jim je pomagal legendarni Fant s Praprotna Andrej Bergant.
»Zelo zanimivo je bilo obiskati tako veliko ime slovenske narodno-zabavne glasbe. Najbolj smo si zapomnili njegove zgodbe o začetkih Fantov s Praprotna in pa to, ko nam je rekel, naj ostanemo to, kar smo. Da naj ne spreminjamo ničesar,« je povedal Žan Pirnat.
Fantje pa niso skrivali niti tega, kako zelo jih je Andrej navdušil kot človek. »Zelo srčen in prijazen človek je,« so povedali.
V smehu pa so hitro dodali še eno podrobnost: »Od njega zagotovo nismo odšli ne žejni ne lačni.«
»Jaz vina sicer ne pijem, ampak pri njemu pa sem ga,« je v smehu priznal Blaž Verboten in dodal, da jih je Andrejeva soproga razvajala tudi z odličnim narezkom.
Celoten dan jim je ostal v res lepem spominu.

Nova pesem o prijateljstvu
Sicer pa so Nejc, Žiga in Darja ugotavljali, da so Vrabci mogoče še nekoliko sramežljivi. Zato se je Nejc odločil, da jim bo Darja pomagala kar tako, da se bo za nekaj minut prelevila v članico ansambla Vrabci.
Skupaj so predstavili njihovo novo pesem Prijatelj moj, Darja pa je ob tem poudarila, da so Vrabci eden redkih mladih ansamblov, ki danes še vedno zvenijo zelo slakovsko.
Glasbena skrinjica želja
Nejc pa je želel fante preizkusiti tudi v živo.
»To imamo radi,« so takoj odgovorili Vrabci in se v trenutku prelevili v pravo glasbeno skrinjico želja.
Nejc, Darja in Žiga so si zaželeli venček iz skladb Veseli Ribn’čan, Golica in Visoko nad oblaki.
Fantje časa za vaje niso potrebovali.
»Dovolj je, da se samo pogledamo,« so dejali in z ubranim petjem ter energijo navdušili prav vse v studiu.
Vrabci zdaj pogumno stopajo naprej iz izziva v izziv po poti Laško lasbenega poligona proti odru festivala Laško Pivo in cvetje. Poleg snemanja videospota jih junija čaka še nastop na enem od vrhov projekta Laško Gremo v hribe – na Uršlji gori.