Med njimi sta tudi Dvojčici, Katja in Mihaela, ki sta uspešno opravili drugi izziv – medijsko izkušnjo, katere del je bilo tudi snemanje videospota.
In če vprašate mentorja na Laško Glasbenem poligonu Dejana Dogaja, sta punci poskrbeli za pravi spektakel.
»Dvojčici, oh, Dvojčici ... To so sanje vsakega fanta. Malo za šalo, malo zares. Punci sta dali res vse od sebe. S seboj sta pripeljali spremljevalni bend, poskrbeli za pirotehniko, LED palice, LED zaslone ... To je bil res vau nastop. Verjamem, da lahko naredita velik korak na slovenski glasbeni sceni. Sta pravi žurerski duo, ob katerem bo marsikateri fant pomislil: kaj bi bilo, če bi bilo,« je v svojem slogu povedal Dejan.

Da Dvojčici na odru težko ostaneta neopaženi, potrjuje tudi voditeljica Nina Cestnik Pavlič, ki na Veseljaku spremlja Veseljakove kandidate Laško Glasbenega poligona in bdi nad njihovimi izzivi.
»Joj, jaz sem ženska, pa ju tako z veseljem gledam. Nekaj je za moške oči, nekaj pa za vse ostale. Fantastični sta. Toliko energije, tako dobro izgledata in tako lepo delujeta skupaj,« je povedala Nina.

»Midve sva pač takšni, kot sva«
A čeprav na odru delujeta popolnoma suvereno, priznavata, da na začetku ni bilo čisto tako.
»Vedeli sva, da prihajava snemati videospot, ampak kako bo vse skupaj izgledalo, tega res nisva pričakovali. Potem pa sva se hitro udomačili. Midve sva pač takšni, kot sva. Skakali sva po odru, zašvicali sva in uživali,« v smehu pripovedujeta.
Prav snemanje videospota je bilo zanju tudi najbolj zabaven del dosedanje poti na Laško Glasbenem poligonu.

»Če morava izbrati, je bilo snemanje spota zagotovo najbolj luštno. Najtežje pa je bilo na začetku, ko sva se morali predstaviti. Takrat res skočiš naravnost v ogenj,« priznavata.

S polno paro v tretji izziv
A časa za počitek ni. Dvojčici namreč že čaka naslednji izziv – 25. junija bosta v okviru vseslovenskega gibanja Laško Gremo v hribe nastopili na Uršlji Gori. In kako bosta prišli do najvišjega odra v njuni karieri doslej?
»Peš, seveda! Midve sva pohodnici,« pravita in povesta, da že nabirata kondicijo za vzpon.
Pred njima je torej še ena pomembna preizkušnja na poti proti velikemu odru festivala Laško Pivo in cvetje. Če bosta tudi tam pokazali toliko energije, kot sta je med snemanjem videospota, se obiskovalcem Uršlje gore obeta pravi glasbeni žur.
Da se pripravite na eksplozijo energije v hribih si oglejte videospot, ki sta ga Dvojčici posneli na Laško Glasbenem poligonu.