Ker si petkovih večerov brez dobre narodnozabavne glasbe ne moremo predstavljati, sta Darja in Blaž v svojo družbo povabila številne glasbenike in ansamble. Pesem, ki jo vsi zelo dobro poznamo, občuten valček Take mame nima svet, je s krasnimi glasovi odpel ansambel Bitenc. Trio Mihe Dovžana in Vokalni kvintet Gorenjci so pod Avsenikovo »marelo« zapeli vižo Gostilna. Skupaj z Ivanko Kraševec pa so zaigrali in zapeli Srne, nežno vižo za duše.
STARA DOBRA
Medtem ko je novi album Jana Plestenjaka trenutno najbolj prodajan album v Sloveniji, je ta gostoval tudi pri Slovenskem pozdravu. V narodnozabavni priredbi je Jan ob spremljavi Poskočnih muzikantov odpel svojo uspešnico Stara dobra in s tem na noge dvignil občinstvo v Begunjah. Ansambel Viharnik, ki ima za seboj že dolgoletno tradicijo, je nastopil s poskočno vižo Brez hlač. Pevski zbor Jesen pa je ob spremljavi Vikija Ašiča odpel znamenito vižo Večer na Robleku. Prvič pa se je v oddaji predstavil Ansambel Skala s Poslednjim valčkom. Eva Boto je s svojo skupino Črna mačka s pesmijo Dobri možje ustvarila pravljično predpraznično vzdušje in nas opomnila, da se bliža praznični čas, ko na obisk pridejo dobri možje z darili in dobrimi željami. Kot mali velikani pa so se tokrat predstavili razigrani in polni energije člani ansambla Amaterji, 12-letni Nejc in 13-letni Nik, Teja in Maruša iz Postojne.
NARODNOZABAVNI KVIZ
V drugem krogu narodno-zabavnega kviza Kdo ve več? sta se pomerila Emil Šinkec iz ansambla Pogum in Klemen Torkar. Prevladovali so hitri prsti Emila Šinkeca, ki je v zadnji igri tudi navdušil s poznavanjem pesmi, ki vsebujejo besedi ljubezen in ples. Emil se je uvrstil v naslednji krog kviza.
PONOSNI NA PODEŽELJE
V deželi kozolcev v Šentrupertu sta se v igrah Ponosni na podeželje pomerili ekipi Društev podeželske mladine iz Tržiča in Škofje Loke. V prvi igri Traktor in buče so se pomerili vzvratnem parkiranju s traktorjem s prikolico. S prepričljivo prednostjo je slavila ekipa iz Tržiča, ki je pred začetkom igre vložila »kumaro«. Ta je končni rezultat igre podvojil, ekipa pa si je tako prislužila dve točki. V drugi igri Hop hop, žakelj sta se celotni ekipi, stlačeni v žaklja, morali čim prej doseči ciljno črto. Tokrat je bila uspešnejša škofjeloška ekipa, ki je z »vloženo kumaro« podvojila točko in izenačila izid na terenu. Ponovno je bil odločilen zadnji, studijski izziv. Ekipi sta se za dodatno točko borili v znanju, tako da sta popravljali napačne trditve o slovenskem podeželju in kmetijstvu. Izenačenemu izidu s terena je dodatno točko pridobila ekipa iz Škofje Loke in v skupnem seštevku premagali tržiško ekipo.