Alpski kvintet je praznoval častitljivega glasbenega Abrahama, Slovenski oktet pa 65 let delovanja. Oba nastopajoča sta vse prisotne razvajala z najlepšo govorico sveta, z glasbo, ki jo je bilo že pred začetkom koncerta moč čutiti v ozračju, kot tudi v srcih vseh obiskovalcev.
Alpski kvintet je v vseh teh letih nastopil na največjih evropskih TV postajah in seveda tudi odrih, s svojim igranjem so navdušili milijonski avditorij, tako doma kot tudi v tujini. V tem času so prodali več kot milijon nosilcev zvoka. Njihove vitrine krasijo in bogatijo številne zlate in diamantne plošče, ter seveda številna domača in tuja priznanja. Alpski kvintet je pravzaprav eden redkih ansamblov v Evropi, ki mu je uspel preboj do glasbenega Abrahama. Alpski kvintet je vzor tisočim tako doma kot v tujini.
Slovenski oktet je prvič zapel leta 1951 v Slovenski filharmoniji in vse od tedaj velja za najbolj reprezentativen slovenski moški vokalni komorni ansambel. Osnovno poslanstvo okteta je ohranjanje in plemenitenje slovenske vokalne glasbe.
Repertoar okteta je izjemno širok in raznolik, saj ga oblikujejo skladbe od renesanse do ljudskih pesmi vseh narodov, od klasicizma in romantike do skladb sodobnikov, mnogo jih je bilo napisanih ali prirejenih prav zanj. Posebno skrb seveda namenja slovenski pesmi, tako ljudski kot umetni, ki jo vedno znova s posebnim žarom predstavlja na domačih koncertnih odrih, z veseljem pa jo ponese med rojake in ljubitelje petja po svetu. V šestih desetletjih delovanja se je oktet predstavil na domala vseh pomembnejših domačih in mednarodnih koncertnih odrih.
Na sobotnem koncertu je šlo tudi za svojevrstno prelomnico. Alpski kvintet in Slovenski oktet sta združila moči tudi v nekaj glasbenih uspešnicah in ta priložnostni sestav je požel veliko odobravanja in navdušenja s strani tamkajšnjega občinstva.
Naj omenimo še, da je z Alpskim kvintetom nastopil tudi godalni orkester, katerega članica je Alenka Semeja, hči harmonikarja Edija Semeje.
Alpski kvintet je v letnem gledališču Studenec spet obudil tudi nekaj skladb s pihalno godbo, ki jih je pred 30 leti aranžiral žal že pokojni Milan Mihelič.
Na koncertu sta se oba slavljenca zahvalila vsem nekdanjim članom, ki jih ni manjkalo med občinstvom. Opaziti je bilo moč Ivana Prešerna, Ivanko Kraševec-Prešern, Jožeta Burnika, Vinka Sitarja, Nika Kraigherja, Ivana Rozmariča, ... kot tudi člane Slovenskega okteta: Petra Ambroža, Petra Čareta, Danila Čadeža, ...
Alpski kvintet so prišli pozdravit tudi mnogi izjemni glasbeni gostje iz tujine: Grete Unterhuber (soproga dolgoletnega managerja Alpskega kvinteta, Hansa Unterhuberja), Denis Novato (svetovni prvak v igranju na diatonično harmoniko), Helmut Freydl (nekdanji vodja in harmonikar ansambla Die Mooskirchner), Rudi Mally (pobudnik in organizator dogodka Oberkrainer Award, kjer nagrajujejo najboljše evropske narodno-zabavne ansamble in posamezne glasbenike), urednik revije MUSIK POST iz Avstrije in drugi...
Izjemen jubilejni koncert obeh nastopajočih sta povezovala Betka Šuhel in Vinko Šimek.