... praznuje Jože Galič, doma iz Šempetra v Savinjski dolini. Je glasbenik, komponist, besedilopisec, soustanovni in idejni vodja ansambla Jožeta Galiča, ansambla Slovenija in ansambla Jože Galič in glasba iz Slovenije. Poznamo ga seveda tudi kot odličnega radijskega in televizijskega voditelja. Poleg številnih besedil, ki jih je napisal za različne ansamble, je verjetno največ uspehov požel z besedilom Ti moja rožica v izvedbi Modrijanov.
Še vedno nastopa s preostalimi člani družine Galič - ženo Cito, hčero Katarino in sinom Markom.
... se je rodil Grega Avsenik, najmlajši sin Slavka in Brigite Avsenik. V svetu narodnozabavne glasbe ga poznamo kot koncertnega velemojstra-solista, ki navdušuje domače in tuje množice z igranjem na kitaro. S svojim tehničnim znanjem in prefinjenim občutkom podajanja glasbe si pridobil zaupanje bratov Avsenik in tako posnel nekaj deset skladb z legendarnim ansamblom bratov Avsenik. Le kdo ne pozna znamenite polke S kitaro v svet, ki jo je ob 35. letnici ansambla bratov Avsenik zaigral v televizijski oddaji "35 let z Avseniki" pri starosti 16 let.
Svojo glasbeno pot je Grega nadaljeval z ansamblom Gregorji, sodeloval je tudi z Gašperji, na priložnostno povabilo pa tudi z drugimi kvinteti. Z 22. leti starosti je prevzel vodenje gostilne Pri Jožovcu, ki jo uspešno vodi še danes. Tako ga danes videvamo na odru le še v družbi najstarejšega sina Saše Avsenika, ki je Slovencem s svojim ansamblom, po bogati družinski glasbeni tradiciji, že globoko segel do srca.
Grega Avsenik pa ni samo glasbenik in vodja domače gostilne -je tudi mož in oče petih otrok.
Vse najboljše jima želimo veseljaki!
Na današnji dan pa se spominjamo tudi odhoda priljubljenega glasbenika Albina Rudana.
Na današnji dan leta 2009 se je po hudi bolezni za vedno poslovil legendarni klarinetist ansambla bratov Avsenik, Albin Rudan. Rodil se je v Velikem Trnu pri Krškem.
Bil je član Veselih hribovcev, leta 1962 se je po odhodu klarinetista Franc Tržana pridružil Avsenikom, katerim je ostal zvest do konca profesionalne glasbene poti.
Albin Rudan si je v mednarodnem glasbenem prostoru prislužil naziv "Paganini na klarinetu". Albin Rudan je z Avseniki prevandral celo Evropo in širil slovensko glasbo po tujem - bil je skupaj z ansamblom najuspešnejši slovenski glasbeni ambasador.
Po besedah Slavka Avsenika je bil prav Albin Rudan tisti, ki je s svojim prepoznavnim tonom klarineta nežno zmehčal glasbeno podobo Avsenikove glasbe. Po njegovem mnenju je bil Albin Rudan, poleg kitarista Leva Ponikvarja, edini nezamenljiv član ansambla.
Kot velemojster klarineta se je izkazal v številnih skladbah kot je Pastirček, Veter nosi pesem mojo, Čar Julijskih Alp ... gre za skladbe, ki jih je moral na bučne aplavze navdušene množice pogosto izvajate večkrat na posamezen koncert.
Albin Rudan je živel z ženo Poldko v Strajnah pri Kamniku, kjer je tudi pokopan na tamkajšnjem pokopališču.