Avtor besedila je Ivan Sivec, ki je za glasbeno sceno prispeval že kar nekaj besedil, s katerimi so ansambli postali zimzeleni oz. so jih poslušalci vzeli za svoje. Verjamemo, da ne bo nič drugače s poskočno melodijo, katere avtor je vodja ansambla Stane Žibert. Pesem je bila posneta v Zvokovnem Ateljeju Štefana Šerkezija. Nastala je v času, ko je ansambel deloval še kot trio, a je besedilo pesmi danes še bolj aktualno, kot je bilo v času nastanka pesmi. V današnjem hitrem tempu življenja imamo zelo malo časa za sorodnike, katere največkrat srečujemo samo še ob osebnih ali ostalih tradicionalnih praznikih, na katerih ni časa za prepire, ampak le za veselje in druženje. Člani Ansambla Žibert in Peter Žibert verjamemo, da bodo poslušalci in ljubitelji glasbe pesem Žlahta ni strgana plahta vzeli za svojo in si jo prepevali na praznovanjih, kjer bo zbrana vsa njihova žlahta.
Ansambel Žibert je na glasbeni sceni že 30 let, vodja in ustanovitelj ansambla je Stane Žibert. Po skladbah Ohcet je najlepša stvar, Sama, Simona, Primorke so najlepše, Angel z neba in sedaj Žlahta ni strgana plahta ima Ansambel Žibert pripravljenih še kar nekaj projektov, ki bodo kmalu ugledali luč sveta.
Domžalčan Peter Žibert, ki je v glasbenih vodah že skoraj 30 let. Zadnjih 10 let je Peter na samostojni poti posnel tudi 10 skladb, katerim poslušalci radi prisluhnejo, saj vse Petrove skladbe nosijo pozitivna sporočila. Takrat pa vam izvajalci želijo veliko užitkov ob poslušanju skladbe Žlahta ni strgana plahta, predvsem pa lepih spominov, druženja in zabave. Spot za skladbo so posneli v prostorih PD Komenda.
Kot zanimivost naj povemo, da je vodja ansambla Stane Žibert, tista oseba, katera se je leta 2015 pojavila v spletnih in tiskanih medijih zaradi kraje dveh harmonik znamke Rutar in mešalne mize. Kraja instrumentov je bila skrbno načrtovana in filmsko izvedena. Vendar je Stane aprila 2015 s svojo vztrajnostjo in pomočjo prijateljev, harmoniki in mešalno mizo dobil nazaj. Na koncu lahko le rečemo, da je Stane Žibert rojen pod srečno zvezdo, saj ni veliko primerov, da bi muzikanti po kraji, dobili svoje instrumente nazaj. Harmoniki, pa še naprej pojeta v pravih rokah in razveseljujeta mlado in staro.