Pobudniki za nastanek Alpskega večera so bili Jože Antonič, Janez Per in Stane Knific v sodelovanju s Turizmom Bled in Kranjskim društvom Modrina. Dogodek je nastal po vzoru Musikantenstadla, ki ga je dolga leta gostil in vodil legendarni Karl Moik, ki je kot moderator začel prav z Alpskim kvintetom, oziroma se je s pomočjo tega ansambla izstrelil med znane medijske osebnosti. Do srečanja z Alpskim kvintetov je bil Karl Moik "zgolj" moderator na radijski postaji. Prvi Alpski večer se je zgodil na Bledu leta 1987, na tem dogodku so poleg Alpskega kvinteta nastopili: Slovenski muzikantje, Dobri znanci, Štirje kovači, Ansambel Franca Miheliča, ansambel Lojzeta Slaka, ansambel Vita Muženiča, ansambel Gorenjci, Fantje s Krasa, Pihalna godba Gorje...
Za 1. Alpski večer so blejski kuharji pripravili posebno torto velikanko, ki je tehtala kar 30kg.
Kljub uspešni predstavi in nabito polni dvorani so bili organizatorji na koncu zadržani. Najbolj zaradi vseh tistih, ki so ostali praznih rok, brez vstopnic, pred dvorano. Delno je to zadrego rešila televizija, ki je dogodek posnela in ga v celoti prikazala. Tako so se organizatorji zavezali, da bo dogodek postal tradicionalno srečanje domačih ansamblov.
Letos se bo Alpski večer zgodil v soboto, 13. maja v Bohinjski Bistrici (dvorana Danica).
Poleg Alpskega kvinteta nastopajo:
Veseli Begunjčani, ansambel Ekart, Kvintet slovenski deklet, Skupina Maxi, ki jo sestavljajo glasbeni virtuozi: Siniša Čeh, Branko Novak in Matjaž Slivnik, si bo delila oder s harmonikarjem in evropsko ikono domače glasbe, Jožetom Burnikom in legendarno pevko ansambla bratov Avsenik, ga. Jožico Svete.
Iz sosednje Avstrije pa se bodo na odru pridružili člani ansambla Osttirol, skupine Die Innsbrucker Böhemische in posebni gostje: DIE GRAZER-SPATZEN!