Začetki Ansambla Trim, segajo v leto 1976, ko so z glasbenimi nastopi začeli v Avstriji, pot pa jih je kmalu vodila v Švico, kasneje še v Nemčijo, kjer so po 80. letu prvi s slovensko narodno pesmijo osvojili tudi drugo stran Berlinskega zidu, Vzhodno Nemčijo. »V tistih časih je bil to prav poseben dosežek, predvsem zaradi zaprtega političnega in ekonomskega sistema. Kljub temu so nas ljudje zelo dobro sprejeli in že kmalu smo podpisali pogodbo s priznano založbo Amiga, s katero nas je povezal priznani glasbenik, komponist, dirigent in prijatelj, Nikica Kalogjera. Prodalo se je več kot 350.000 naših albumov.«
Ansambel Trim je sprva ustvarjal v moški zasedbi, v svoje vrste pa so kmalu povabili tudi Dragico Kovačič: » … odlično operno pevko, ki je tudi to zvrst glasbe izjemno dobro interpretirala.« Velja omeniti, da so (in še) v ansamblu Trim nastopali priznani in šolani glasbeniki, med drugim tudi solisti v mariborskem opernem orkestru. 40 letno obdobje nastopanja je mimo in zaradi bolezni so morali nadomestiti nekatere člane. Pridružili so se jim pevka Alenka Češarek, kitarist Albin Drobne in trobentar Tone Vogrin, še vedno pa ustvarjajo klarinetist Srečko Kovačič, basist Marjan Golob in naš sogovornik, harmonikar Milan Gerič.
Verjetno ni skrivnost, da je ravno Milan Gerič velik poznavalec vin ter lastnik Prve slovenske vinarske šole. Ob tem takole dodaja: » … imam dva hobija. Prvi je glasba, drugi pa je vinarstvo. Moje posestvo je zelo blizu Meranovega pri Mariboru, področja, kjer je Nadvojvoda Janez posadil trto laški rizling. Še vedno živim v isti hiši, ki je takrat veljala za Prvo slovensko šolo vinarstva in na to sem zelo ponosen.«