Preminil je Franc Flere, ljudski godec, harmonikar, komponist in dolgoletni vodja ansambla Franca Flereta. Zadnje leto svojega življenja je preživljal v domu upokojencev v Šmarjeti, kjer so ga radi obiskali tudi Veseljaki.
Franc Flere je svojo glasbeno pot začel leta 1963, ko je kot harmonikar nastopil v radijski oddaji "Nove melodije - novi ansambli".
Leta 1965 je prvič javno nastopil z instrumentalnim triom, zato si šteje slednjo letnico za uradni začetek njegovega ansambla.
Glasbeni uredniki so takrat intenzivno iskali ljudske godce, ki imajo izjemen in neokrnjen čut za glasbo - enega takih čutov je v sebi gojil tudi Franc Flere. Zato je Franc veliko hvaležnost vseskozi javno izkazoval g.Vilku Ovseniku in g.Borisu Kovačiču, ki sta ga odkrila. Odprla sta mu vrata na radio Ljubljana in ga postavila na glasbene tračnice, ki so vodile v svojo glasbeno pot. Franc ni mogel pozabiti trenutka, kako je Vilko Ovsenik prišel ponj na Krtino, kjer je živel.
Prve štiri studijske posnetke je Franc Flere posnel z basistom Cirilom Jermanom (doma iz Radomelj) in kitaristom Janezom Omahno (očetom bratov Omahna, Skupina Gamsi).
Na prvih treh Ptujskih festivalih v letih 1969 - 1971 je trio Franca Flereta zapovrstjo dobil trikrat nagrado za najboljšo instrumentalno izvedbo. Na festivalu so z njim nastopile tudi sestre Potočnik, vendar posnetkov niso naredili.
Bolj kot Festivalski nastop pa je sam Flere ostal Ptujčanom v trajnem spominu v pred in po festivalskem druženju z neumornim igranjem in zabavanjem množice. Franc Flere je festivalske zmage nanizal kar z zapestnimi žulji, ki jih je pridobil na desnem zapestju zaradi neumornegavlečenja meha in igranja po Ptujskih ulicah.
Ker Flere ni imel stalnih pevcev, so mu za studijske potrebe dodelili Kvartet DO - ki so v kasnejšem sestavu Slovenskega okteta predstavljali polovico te osmerice.
Prva besedila za Fleretov ansambel je napisal g.Ivan Malavašič. Sodelovanje z Malavašičem je trajalo vse do trenutka, ko se je Flere spoznal z Ivanom Sivcem - slednji je ravno za Flereta napisal svoje 1. avtorsko besedilo.
Sledilo je glasbeno sodelovanje s TercetomLokvanj, ki so ga sestavljali Tone Rus, Franc Pupis in Franc Kramar – tudi dolgoletni člani Fantov z vseh vetrov, so s Fleretom posneli naslednji album. Požel je velike uspehe.
Za mnoge ljubitelje Fleretove glasbe pa je predstavljal vrhunec ansambla Franca Flereta 5 letno sodelovanje z Dobrepoljskimi fanti. Nastale so številne uspešnice, mednje zagotovo sodi tudi valček Mamina ljubezen, Rdeči nageljni, Zakaj sem te spoznala, S harmoniko na vas sem hodil, ...
Flere je sredi 90. let sodeloval tudi s pevskim duetom, ki sta ga sestavljala Majda Kosovel in pa Milan Štimac. Nov zagon pa je Franc Flere dobil s pevko Katjo Povše iz Novega mesta. Studijska glasbenika poleg Flereta postaneta Marko Pezdirc in pa kitarist Miro Plesničar.
Zadnja glasbena leta je z ansamblom Franca Flereta sodelovala pevka Matejo, na koncu pa še Ana Marija.
Franc Flere je bil oče treh hčera in dedek sedmim vnukom/vnukinjam. Dve hčeri sta celo omožili z glasbeniki. Irena se je poročila s Tomažem Svetlinom (basist, ans. Svetlin), Marjetka z Jožetom Skubicem (pevec, ans. Slapovi), Barbara pa se ni odločila za glasbenika, ampak si je družino ustvarila z možem Janijem.
Le kdo ne pozna nepozabnih hitov, kot so Ljubezen mamina, Nageljni rdeči, Belo pismo, kadar češnje zacveto in nogo drugih! Utrujeno zlato srce Franca Flereta je za vedno zaspalo, živel pa bo v pesmih, ki bodo ostale zapisane v srcih številnih ljudi Naj počiva v miru.
Svojcem izrekamo iskreno sožalje. Ob dejstvu, da smo izgubili izjemnega glasbenika, nas gane dejstvo, da smo izgubili enega najbolj zvestih poslušalcev in osebnega prijatelja ekipe Radia Veseljak.