Na današnji dan leta 1970 se je rodil IGOR ŠINK, basist, baritonist in vodja Ansambla SLOVENSKI MUZIKANTJE.
Ansambel Slovenski muzikantje
Prve glasbene korake je naredil v družbi Mengeške godbe, ko je kot 10 letni fantič zaigral na bobenček pri Mengeški koči. Kar nekaj let je bil član te godbe, preden se je preselil v Kamnik in z leti prevzel vodenje tamkajšnje godbe.
Ansambel bratov Poljanšek je bil prvi narodno-zabavni ansambel, s katerim je Igor Šink stopil na oder. To se je zgodilo v času, ko sta imela brata Danilo in Rudi Poljanšek vsak svoj ansambel. Tako je Igor igral v Rudijevem ansamblu, ki je takrat igral polke in valčke v kvintetovskem sestavu.
Ansambel Doreta Kogovška z basistom Igorjem Šinkom
Sledilo je povabilo k Ansamblu Nika Zajca, nato k Ansamblu Doreta Kogovška, kratek čas pa je sodeloval tudi z Ansamblom Franca Miheliča. En projekt je posnel z Ansamblom "Na sončni strani alp", na dveh glasbenih turnejah pa si je delil oderske deske s Ptujskim Ansamblom Krček. Po resnejši bolezni basista Branka Škruba so se Igorju Šinku aprila 1994 na stežaj odprla vrata k legendarnim Slovenskim muzikantom, katerih član vse do današnjih dni.
Zasedba Slovenskih muzikantov leta 2000
Tako kot je bila Igorju Šinku glasba položena v zibko (njegov oče je Silvo Šink, dolgoletni basist domače glasbe), je to isto poslanstvo do svojih otrok izpolnil današnji slavljenec. Sin Miha je zdaj že nekdanji basist Ansambla Viharnik, hči Anja pa je do nedavnega prepevala v Kvintetu Slovenskih deklet.
Igor Šink svoje glasbeno znanje prenaša tudi mlajše rodove. Še posebej rad izpostavil Petra Merela in Jureta Zajca, čeprav slednjega po večini poznamo zgolj kot harmonikarja.
Igor Šink je dobitnik številnih nagrad. Posebej pa je ponosen na tisto, ki mu jo je za razvoj kulture dodelila Občina Kamnik.
Vse najboljše mu voščimo, Veseljaki!