Če začneva pri Emi 2020, kjer ste se predstavili z novo skladbo – kako bi strnili svoj nastop?
Nastop sem s pomočjo ekipe izpeljal tako, da smo bili zadovoljni vsi sodelujoči, glede na odzive pa tudi gledalci in poslušalci izbora Ema. Ekipa spremljevalnih vokalov je bila skozi celotne priprave in vaje zelo dobro razpoložena, veliko smo se smejali in uživali tudi med urami čakanja. Tudi na mojega prijatelja Tima Koresa Korija, ki je imel največ težav z zamujanjem, bil pa je nepogrešljiv del ekipe spremljevalnih vokalov.
Odzivi glede skladbe Nisi sam so spodbudni, mar ne?!
Odzivi so me zelo pozitivno presenetili – tudi tisti na spletu in družbenih omrežjih. Tudi od kolegov glasbenikov, še zlasti tistih, ki imajo z Evrovizijo že izkušnje. Omar Naber mi je na primer s kratko objavo na Facebooku polepšal finalni večer. Hvala mu na tem mestu. Tudi zmagovalka izbora Ema 2020, Ana Soklič, mi je s pohvalami glede mojega vokala popihala na dušo. Vso srečo ji želim pri razpletu godlje z Evrovizijo in njeno izvedbo.
In če sva še bolj aktualna, je v teh dneh, ki so popolnoma drugačni kot pred mesecem dni, še kako pomembno sporočilo, da nismo sami, pa čeprav številni doma so? Kako gledate na dogajanje glede koronavirusa?
Nič več ne bo, kot je bilo. Ne le za glasbenike in svet šovbiznisa. Živimo v čudnih časih, ljudje so zmedeni, prestrašeni, prihodnost je negotova. Tudi zato so pesmi, kot je Nisi sam, dobrodošla spodbuda k optimizmu.
Sodelovali ste tudi v Band Aid Ostani dom, kjer ste glasbeniki združili moči. Nam lahko zaupate kaj več o tem projektu, kakšen je bil vaš delež?
K projektu so me povabili, ko nas je večina že nekaj dni preživela doma v samoosamitvi in ozaveščanje ljudi (#ostanidoma) prek glasbe ter sodelovanja je dober motiv. Vsak med sodelujočimi je dobil nalogo posneti video izsek prepevanja komada Ta zelena dežela v svoji verziji ob vsakodnevnih opravkih doma – od tu navdih za moje kadre igranja scrabbla, likanja, sončenja na balkonu med igranjem kitare ... Sosedje so verjetno mislili, da se mi je skotalkalo, ko sem 23-krat odpel en in isti refren.
Med drugim vas spremljamo na Pop TV, v rubriki Pop In. Kako zelo sta se zaradi koronavirusa spremenila vaše delo in poročanje, ko dogodkov tako rekoč ni?!
Dogodki so, vendar so se preselili v virtualni svet. Osebni trenerji vodijo tečaje telovadbe prek spleta, standup komiki nas sproščajo prek družbenih omrežij, tudi glasbeniki igramo – namesto odrov pa so prizorišča koncertov naše dnevne sobe in domači kavči. Z akustično kitaro sem vadil kratek koncert, ki sem ga prek Facebookovi strani Hitradia Center izvedel iz svoje dnevne sobe, ivključil pa sem se tudi spletno stran 24ur.com v serijo Koncerti s kavča. Novinarsko delo prek računalnika in spleta opravljam od doma – pripravljam prispevke za novice v oddaji 24Ur, izjave pa sogovorniki v večini primerov posnamejo doma (z mobilnikom ali fotoaparatom) in pošljejo prek spleta.
Kaj pa glasba in nastopi, ste imeli veliko načrtov za to pomlad?
Resnično pogrešam svoj bend CoverLover, vaje, druženje in predvsem koncerte. Ti so za zdaj na čakanju, srčno pa si želim, da bo te nočne more kmalu konec in da se kmalu vidimo na nastopih v živo.
Glasbeniki ste veliko v stiku s kolegi iz tujine. Se vam je morda kdo oglasil ter z vami delil svojo žalostno zgodbo?
Redno sem v stikih s kolegi in kolegicami glasbeniki, tudi s tistimi iz tujine. Razmere po vseh koncih sveta so podobne. Nekateri umetniki bodo kmalu imeli prazne hladilnike, saj nimajo nobenih dohodkov, večina pa je umetnikov, samostojnih podjetnikov, brez možnosti alternativnega zaslužka.
Kakšen je sicer danes vaš vsakdan, kako zelo se je spremenil zaradi teh razmer?
S hčerko, ki obiskuje drugi razred osnovne šole, sva »diplomirala« iz eAsistenta šole na daljavo. Moram pa pohvaliti učiteljice, ki se vsak dan prek e-pošte trudijo nadaljevati svoje poslanstvo. Vsa čast. Sicer se trudim čim več časa preživeti na zraku, na kolesu, med telovadbo na prostem. Sonce in fizična aktivnost sta najboljše zdravilo za malodušje.
Ste morda našli kakšen hobi ali pa dejavnost, ki ste jo prej zanemarili?
Družabne igre so spet zakon! Pantomima v družbi moje hčerke in moje partnerke ter večeri s scrabblom so luksuz, ki si ga sicer ob običajnem delovnem tempu težko privoščim.
Kaj lahko pričakujemo od Simona, ko se ta dramatična situacija umiri?
Glasbo bom ustvarjal naprej, s Kevinom Koradinom (avtor glasbe pri pesmi Nisi sam) in Cliffordom Goilom (producent iz Amsterdama) že pripravljamo novo pesem v slovenščini. Kar zadeva koncerte, si želim le to, da bi čim prej bilo vse normalno – da se bodo ljudje spet družili, veselili in uživali na naših nastopih. Novi vrhovi naprej!