Najstarejši neprekinjeno delujoč narodno-zabavni ansambel v Sloveniji, ansambel Štirje kovači, je marca letos dobil svoj muzej. Na Ozki ulici v Slovenj Gradcu so predstavniki MO Slovenj Gradec in Koroškega pokrajinskega muzeja, v družbi Franca in Hermine Šegovc, simbolno prerezali otvoritveni trak in s tem tudi uradno odprli muzej koroškega ansambla.
Najbolj je ansambel, ki jel leta 2019 praznoval 65-letnico neprekinjenega delovanja, poznan po ponarodeli skladbi Kam le čas beži. To je bil tudi naslov občasne razstave Koroškega pokrajinskega muzeja, na kateri so leta 2019 s fotografijami, plakati, nosilci zvoka, notnimi zvezki in knjigami, nagradami in priznanji predstavili najpomembnejše dogodke in mejnike v karieri ansambla in poskušali ujeti utrip časa in življenja nasploh.
V letu 2020 sta Franc in Hermina Šegovc zbrano gradivo o ansamblu Štirje kovači podarila MO Slovenj Gradec, župan Tilen Klugler pa ga je v imenu lokalne skupnosti predal v upravljanje Koroškemu pokrajinskemu muzeju. Od takrat je gradivo na ogled v Muzeju Štirih kovačev.
Umetnostni kovač Vlado Zupančič.
Sredi julija so muzeju dodali še kovano tablo mojstra umetnostnega kovaštva, Vladimirja Zupančiča iz Slovenj Gradca, ki zaokrožuje ta razstavni prostor in kar vabi k obisku muzeja Štirih kovačev.