V nedeljo se je v Novem mestu odvil izjemen koncert ob 30 letnici Ansambla Petra Finka in 20 letnici delovanja Ansambla Pogum. Ta dva dolenjska ansambla sta napolnila dvorano Leona Štuklja brez drugih glasbenih gostov in obiskovalcem ponudila pravo glasbeno poslastico. Na dogodku smo ob skladbah, video posnetkih in fotografijah obujali tudi spomine na njune začetke, vsi pa so si bili enotni ob dejstvu, da zagotovo ne bi obstajali, če jim temeljev ne bi postavila Slakova glasba.
Ansambel Lojzeta Slaka s Fanti s Praprotna je tlakoval pot številnim ansamblom, predvsem pa dolenjskim. Andrej Bergant je bil ves čas del pevskega sestava Fantje s Praprotna in ti fantje zagotovo ostajajo brezčasni glasbeni ambasadorji slovenskih src doma in na tujem. So neprekosljivi vzorniki številnim mlajšim glasbenim sestavom z diatonično harmoniko in večglasnim petjem. Zato se je uredništvo Veseljaka odločilo, da izkoristi priložnost in obdari še edinega živega pričevalca te izjemne glasbene zgodbe.
Andreja Berganta, ki se je koncerta udeležil kot častni gost, o nagradi, ki naj bi jo prejel, niso predhodno obvestili, zato je bilo to presenečenje tako za obiskovalce, kot tudi zanj. Andrej je bil vidno ganjen ob prejemu zlate plošče, ter odzivu publike, ki je neumorno ploskala in spontano vstala v znak spoštovanja do vsega kar prejemnik nagrade pooseblja.
Zlato ploščo za življenjsko delo mu je izročila predstavnica Veseljakovega glasbenega uredništva, Nina Cestnik Pavlič.
Andrej Bergant se je zahvalil obiskovalcem in Veseljaku, glasbenike pa prosil, da naj nikoli ne odnehajo, saj z glasbo življenje dobiva smisel za muzikanta in poslušalce.
Ansambel Pogum in Ansambel Petra Finka je prejemniku zlate plakete namenil venček Slakovih, ob katerih je seveda prepevala cela dvorana.
Še enkrat iskrene čestitke Andreju Bergantu, zlatemu glasu Fantov s Praprotna, ki je s svojim delom pustil neizbrisen pečat v zakladnici slovenske narodno-zabavne glasbe.