Družba Petrol je akcijo Skupaj rastemo zasnovala v želji, da slovenskim gozdovom, ki jih v zadnjem času pogosto prizadenejo naravne ujme, povrnejo njihovo naravno podobo. Po več kot odličnem izkupičku dobrodelne akcije – v zgolj treh tednih je bilo zbranih 10.000 evrov, kasneje je Petrol ta znesek še podvojil, so se v družbi Petrol odločili, da svojo družbeno odgovornost pokažejo še s samim sajenjem dreves v obliki prostovoljnega dela. Tako so organizirali prostovoljno delovno akcijo, v kateri je skupina Petrolovcev poprijela za orodje in pomagala zasaditi 1000 sadik smreke na Ravniku pri Vipavi. Gre za gozd, ki ga je leta 2014 prizadel žled in si še ni opomogel.
»Tovrstna prostovoljna delovna akcija je del aktivnosti vračanja družbi, s katerimi želimo v Petrolu še dodatno podpreti projekt Skupaj rastemo. Prepričani smo namreč, da smo za ohranjanje naše narave in lepšo prihodnost odgovorni prav vsi. Tokrat nam je uspelo zasaditi 1000 dreves, do konca leta pa se bo ta številka še povzpela. Zaposleni se z veseljem udeležujemo takšnih akcij, saj v naš dan prinesejo radost. Lepo je, da nas pri trajnostnih dejanjih podpira tudi podjetje,« je ob koncu akcije dejala Beti Oražem, koordinatorica akcije Skupaj rastemo v Petrolu.
Z zasaditvijo 1000 sadik na Ravniku pri Vipavi pa so Petrolovci svoj niz trajnostnih aktivnosti šele začeli, v jeseni namreč z obnovo gozda s sadnjo nadaljujejo na ostalih lokacijah, med drugim tudi na Krasu, ki ga je lani prizadel uničujoč požar. Sajenje dreves bo na vseh lokacijah izvedeno pod strokovnim vodstvom Zavoda za gozdove Slovenije.
Več o dobrodelni akciji Skupaj rastemo
V družbi Petrol se zavedajo pomembnosti trajnostnih aktivnosti, zato so v začetku leta 2023 v sodelovanju z Zavodom za gozdove Slovenije izvedli dobrodelno akcijo Skupaj rastemo, v kateri so se zbirale donacije Zlatih točk za poškodovane slovenske gozdove. V manj kot mesecu dni so člani Petrol kluba, Petrolove družine zvestobe, z Zlatimi točkami zbrali 10.000 evrov, ki jih je družba Petrol še podvojila ter s tem omogočila sredstva za zasaditev kar 10.000 dreves, s čimer bodo slovenski gozdovi bogatejši za več kot pet nogometnih igrišč obnovljenega gozda. Ta drevesa bodo, ko bodo odrasla, vsako leto v povprečju vsrkala 220.000 kilogramov ogljikovega dioksida iz ozračja.