Začelo se je z iskanjem skladbe Nika Zajca, ki je ni bilo moč najti nikjer, zato se je podal na bolšji sejem in po določenem času tam tudi res naletel nanjo. A še preden je našel vinilno ploščo, ki jo je iskal je njegova zbirka obsegala že preko sto plošč. Tako se je začelo. Te skladbe starejšega datuma tudi digitalizira in z njimi vsakodnevno bogati bazo radia Veseljak in televizije Veseljak – Golica, ter televizije Zlati zvoki. Nekaj skladb iz te zakladnice lahko slišimo tudi v njegovi glasbeni oddaji GLASBENI ARHIV, ki jo lahko na Veseljaku gledamo in poslušamo vsak dan ob 9:10, 12:10 in 15:10.
Kasneje so se tej zbirki pridružile tudi kasete, zgoščenke, fotografije, instrumenti, notni zapisi, narodne noše in drugi zanimivi kosi povezani z izvajalci tovrstne glasbe.
V svoji bogati zbirki ima Simon okoli pol milijona kosov in okoli 3500 ur posnetkov pogovorov z različnimi glasbeniki. Njegova velika želja je odpreti muzej slovenske narodno-zabavne glasbe, kar se bo predvidoma zgodilo v Radovljici.
Simon Golobič in Ivan Sivec na koncertu Srečno, mlada Slovenija.
Simon Golobič se v okviru radijske in televizijske hiše Veseljak ukvarja tudi s tematskimi koncertnimi večeri. V zadnjih letih jih je pod streho spravil že celo vrsto in vsi so bili izjemno uspešni. Priredil je koncert v spomin na glasbo Franca Flereta, Tineta Stareta in Nika Zajca. Z enim od koncertov se je poklonil našemu največjemu citrarju, Mihi Dovžanu, za nami sta tudi že dva koncerta Radi pojemo slovenske narodne, letos spomladi pa so dvorano v Domžalah napolnili ljubitelji del našega najbolj branega pisatelja in pesnika Ivana Sivca.
Simonu sodelavci želimo vse najboljše, v želji, da bo z nami še dolgo delil svoje dragoceno znanje. Dragi cenjeni sodelavec, na zdravje!