Na Veseljaku že tradicionalno praznujemo slovenski dan zaljubljenih, dan ko se ptički ženijo in to je pri nas GREGORJEVO (12. marec). Na ta dan Veseljaki priredimo javni koncert in nekaj parov izberemo, ki z nami delijo svojo ljubezensko zgodbo in življenjske izkušnje. Tokrat so bili z nami trije pari in različnih koncev Slovenije; Robert in Danica Derman iz Sežane, Marija in Cene Jagodic iz Domžal ter Ljubica in Janez Šinkovec iz Šentjerneja.

Za koncert v živo so tokrat poskrbeli bogovi ljubezni EROSI in Ivan Hudnik.

Danica in Robert Derman iz Sežane
Pred 40 leti, 29. junija ob 23 in 43 minut sta se spoznala na plesu in takrat je preskočila iskrica. Od takrat sta par in ljubezen traja še danes. Imata 3 otroke in uspešno podjetje, v katerega je aktivno vključena cela družina. Sta zvesta gledalca in poslušalca Veseljaka, zato sta si tudi zaželela, da obiščeta Veseljakov studio in spoznata voditelje, ki so na ta dan pripravljali najbolj zaljubljen koncert v deželi.

Marija in Cene Jagodic iz Domžal
Marija in Cene sta se spoznala sredi Domžal, kjer sta Cene in njegov bratranec iskala vijake. Marija je namreč hči znanega mizarja in se je na vijake že takrat dobro spoznala. Beseda je dala besedo, povabilo je pripeljalo do prve kavice in ljubezen se je rodila. Marija in Cene imata štiri otroke in že tri vnuke, sicer pa tudi pri njih uspešno vodijo družinsko podjetje.

Ljubica in Janez Šinkovec sta prišla kot tretji par in kot presenečenje za svojega sina, Jaka Šinkovca. Jaka in Nika sta namreč vodila program, zato je ekipa njun obisk skrbno skrivala pred Jako. Presenečenje je bilo popolno, Jaka je bil ganjen in v šoku, zato se je o njuni ljubezenski zgodbi pozanimala kar Nika. Ljubica in Janez imata tri sinove in tudi že 2 vnuka. Spoznala sta se na šolski praksi, že v srednješolskem času, ko je Janez z ekipo zidarjev zidal hišo pri Ljubičinem bratu. Iskrica je preskočila in ostala do danes. Uspešno vodita kmetijo in hkrati hodita še vsak v svojo službo.
Zakaj je 12. marec slovenski dan zaljubljenih?
Ko je veljal še stari julijanski koledar, je Gregor, znan kot prinašalec luči, godoval prav na prvi spomladanski dan. Ta svetnik je bil v resnici Gregor Veliki, rojen v Rimu okrog leta 540 in je veljal za idealnega papeža ter cerkvenega učitelja. Vpeljal je nov koledar, ki ga uporabljamo še danes, zato tudi ne preseneča, da je gregorijanski koledar ime dobil ravno po njem. In zakaj torej 12. marec ni prvi pomladni dan? Ker se je s prehodom z julijanskega na gregorijanski koledar ta dan premaknil za 10 dni. Prav tako nas verjetno velika večina misli, da če je že gregorjevo, potem na ta dan praznujemo god Gregorja, vendar tudi to ne drži, saj je Cerkev leta 1969 njegov god prenesla na 3. september, dan njegovega škofovskega posvečenja. Stari god, ki je dan njegove smrti leta 604 v Rimu, je namreč padel na post, kar pa se cerkvi ni zdelo najbolje.